2011. július 25., hétfő

Farkasokkal táncoló



Tudja, hogy mennyi a napi profitja egy verőfényes nyári napon? És egy esős, borús este mennyi bevételt hoz Önnek? Ma, záráskor tudja, hogy az értékesítésének mik voltak a húzótermékei? És számolt már azzal, hogy a holt időt mivel töltik ki a kollégái? Sokszor megvan ugyan az irányzott napi bevétel, mégis elmaradnak a vendégek. Máskor meg sokkal többen fordulnak meg az üzletben, mint korábban mégsem hozza a számait a bolt.

A blokkok tranzakciószáma nem hazudik, mégsem látja az igazságot?  Average Customer Spend, vagyis tálcaérték képlete a napi összes értékesítést osztja a napi összes vásárlók számával. Egyszerű képlet mégis sokat mondó. A tálcaérték nem csak az átlagos vásárlói fogyasztás mérőszáma, hanem az üzleti számok tükre. Nem mindegy, hogy mit mutat a bevételről. Ha tudja mennyi az átlagos tálcaértéke, azt is tudja hogyan és merre induljon el az (ön) fejlesztésben.

Ha az emberi fejlődés az intelligencia mérőszámaival kooperál, úgy ne csodálkozzon azon, ha társas kapcsolatokra épülő üzletágaknak, mint a vendéglátásnak  is megvannak a maga mutatói. Ahogy az emberi intelligencia területei is fejleszthetők úgy az éttermek világa is egy alakuló, változó szervezet, tehát alakítható. Ahogy az emberi tudatosság sem gén függő, úgy az étterem, mint szervezettől is elvárható hogy változzon  környezetéhez. Azt gondolja mindez úri huncutság? Eddig is meg volt nélküle? Akkor jó ha nem felejti el a darwini örökszabályt:' Harcolj vagy menekülj!' Ahogy a környezet alakul, úgy próbál sikeresen új eszközöket, formákat, ízeket és sztárokat integrálni szervezetébe mindenki, aki győzni akar. Ahhoz, hogy részese legyen a közösségnek  ismerni kell és el kell tudni fogadni a folyamatosan változó játék szabályokat.

 “A legnagyobb kudarc a próbálkozás elmulasztása.” – állítja Willam Arthur Ward. Azok az kísérletek, és próbálkozások, amelyek teretengednek az új dolgok elfogadásához mind hozzásegítik az újra nyitott embereket ahhoz, hogy győzzenek. A közös játék, a kísérleti főzések és a coaching is olyan próbálkozások, kísérletek színhelye amely a hibázás és az esendőség világa. A játék a közös gondolkodás  kihívás. Előfordul, hogy valaki elakad – nem emlékszik vagy nem tud újabb ötlettel előállni. A játék és a gondolkodás  közös tudása, közös emlékezete segíti az előrehaladást a közös pontok megtalálását. Az elakadás soha sem hiba, az elakadás egy elágazás, egy döntéshelyzet. Hogy ki merre indul el az az érdeklődésétől, erejétől és az értékeitől függ:

Egy este az öreg csiroki indián mesélni kezdett az unokájának arról a csatáról, ami minden emberben zajlik .Azt mondta: ‘ Fiam, a csata két farkas között zajlik, akik mindannyiunkban ott lakoznak. Egyikük a Fájdalom Farkasa. — a düh, irígység, féltékenység, sajnálat, szánalom, kapzsiság, erőszak, önsajnálat, bűntudat, harag, kisebbrendűség, hazugság, hamis büszkeség, felsőbbrendűség és az ego.  Másikuk a Boldogság Farkasa. — az öröm, béke, szeretet, remény, nyugalom, alázat, kedvesség, jóindulat, empátia, nagylelkűség, igazság, együttérzés és a hit. ‘ Az unoka elgondolkozott, majd megkérdezte nagyapját: ‘ És melyik farkas győz? ‘Az öreg indián mosolyogva válaszolt: ‘Az, amelyiket eteted.’

Te melyik farkasodat eteted?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése